• |
ide | kryesore

Rama, pelivani  reformës

Debati i fundit për mënyrën e arrestimit të deputetëve është një provë më shumë se Edi Rama ka manovruar në …

Duhet një makinë për të çuar Edi Ramën në shkollë

Propaganda e shpifur e politikanëve shqiptarë, që përdorin fëmijët për t’i dhënë një fytyrë humane profilit të tyre aspak të …

Kryesia e LIBRA përjashton Mimoza Hafizin nga partia

Në ditën që Ben Blushi njoftoi largimin e tij jo vetëm nga LIBRA, por edhe nga politika mësohet një tjetër …

LAJM I FUNDIT/ Policia jep informacion: Rrugët janë të hapura, por kujdes… (FOTO)

Si pasojë e motit të keq me reshje shiu dhe dëbore, në akset rrugore, në segmente të ndryshme ka pasur …

Rama shpërblen Lefter Maliqin për largimin nga PD

E mbani mend Lefter Maliqin? Deputeti i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit në mandatin 2009 – 2013 ishte një …

Arta Marku firmos largimin e të gjithë prokurorëve të komanduar nga Llalla

Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku firmos urdhrin për ndërprerjen e komandimeve të Prokurorëve në të gjithë vendin. Burime për ABC …

Tjetër largim nga Vetëvendosje, dorëhiqet zëdhënësi i partisë

Nga Lëvizja Vetëvendosje vazhdojnë të largohen njerëz. Së fundi ka dhënë dorëheqjen zëdhënësi i kësaj partie, Shkodran Hoti. Përmes një …

Heroina e kapur në Kapshticë, pas shefit të kufirit pezullohen edhe 6 policë të tjerë

Është zgjeruar hetimi për trafikimin e 2 kg heroinë, nga Shqipëria drejt Greqisë. Pas pezullimit të shefit të Drejtorisë së …
kanabisas-655x356.jpg

Si ka ndryshuar çmimi i kanabisit vitet e fundit në Shqipëri

Emisioni “Java në RTSH” publikoi disa shifra të çmimit të drogës, për të treguar se kur ka lulëzuar kanabisi dhe …

Plas sherri mes PS dhe PD në bashkinë e Kavajës, Berisha publikon videon

Mbledhja e këshillit bashkiak në Kavaje është shoqëruar me debate dhe replika të ashpra ndaj palëve. Por anëtarët e tjerë …
klsh-655x356.jpg

Kontrolli i Lartë i Shtetit: Zhduken 24 pasuri të konfiskuara të krimit gjatë viteve 2016-2017

Kontrolli i Lartë i Shtetit zbulon se 24 pasuri të konfiskuara të krimit janë “zhdukur” gjatë viteve 2016 dhe 2017. …

Iu gjet heroinë në autobuzin e firmës së tij, pezullohet nga detyra shefi i krimit në Korçë

Pezullohet nga detyra Shefi i Hetimit të Krimit në drejtorinë e Kufirit dhe Migracionit në Korçë, Edmond Çela, pronar i …
auto_Moti-shi-850x5661488007717.jpg

Vendi pushtohet nga reshje të dendura shiu dhe bore

Gjatë ditës së sotme dhe mbrëmjes së djeshme territori i Shqipërisë është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe në …

‘Stop Soros’, Hungaria bën gati një ligj kundër OJF-ve

Armiku i preferuar i kryeministrit hungarez Viktor Orban quhet George Soros. Sipas pikëpamjes së Orbanit, miliarderi i SHBA me origjinë …
ArtanFuga.jpg

Reagon ashpër Artan Fuga: Kapi për b**** ministren e Shëndetësisë, zv.ministrat, hidhi si qen në trotuar

Për videon e sotme të Edi Ramës i cili doli me mësuesen nga Rrësheni e cila vuan nga kanceri reagoi …

Një vit President i SHBA, postimet në Twitter më me ndikim të Donald Trump…

Viti i parë në detyrë për Presidentin Donald Trump është karakterizuar nga postimet e shumta në rrjetin social Twitter, për …

Basha: Ndihma ekonomike nuk mjafton, në 27 janar ndal qeverisë që i ka braktisur njerëzit e thjeshtë

Pak ditë para mbajtjes së protestës më 27 janar, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka po zhvillon takimet në terren …

Bugajski: Rusia, lojtar negativ në raportet Serbi – Kosovë

Janusz Bugajski, ekspert për Ballkanin në Qendrën për Analiza të Politikës Evropiane (CEPA), me seli në Uashington, ka thënë se …

Protestë para hotelit ku qëndron Kotzias: Të respektohen të drejtat e shqiptarëve në Greqi (Video)

Vizita e ministrit të jashtëm grek në Korçë aty ku do të qëndrojë edhe një ditë lidhur me axhendën e …

Pas sondazhit të "Unilad" Jim Carrey fiton çmimin si aktori më i mirë

Jim Carrey është votuar si aktori më i mirë i komedisë i të gjitha kohërave nga një sondazh i kryer …

Lind Islami dhe Venera Lumani realizojnë piruetën epike (Video)

Venera Lumani dhe Lind Islami përbëjnë një prej çifteve më të dashur në showbizin shqiptar.

Lidhj…

Zbulohen të pathënat e tjera nga Mel B dhe Stephen Belafonte

Ish-anëtarja e grupit “Spice Girls”, Melanie Brown është shkurorëzuar së fundmi nga bashkëshorti, St…

U bë pjesë e All Stars por ylli Embiid nuk do t'ja di më për Rihannën

Thuajse 4 vite më parë, basketbollisti i Philadelphia 76ers, Joel Embiid i propozoi për një lidhje k…

Zbulohen shkaqet që çuan në vdekjen e Tom Petty

Rokeri i famshëm Tom Petty ka vdekur nga një mbidozë e ilaçeve të dhimbjes sipas familjarëve të tij….

TË FUNDIT
MË TË LEXUARAT

Panucci fton në kombëtare talentin shqiptar të Genk

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Cristian Panucci i ka bërë ftesë talentit kosovar të Genk-ut në Belgjikë, Edon Zhegrovës, për t’iu bashkuar kuqezinjve në miqësoren e …

Xhafaj i ‘përgjigjet’ ambasadorit Lu: Në shkurt rezultatet e para të Vettingut, do arrestohen peshq të mëdhenj

Para disa kohësh, ambasadori amerikan Donald Lu foli për kapjen e peshqve të mëdhenj, ndërsa tha se janari duhet të jetë muaji kur duhet të …

Fino: PD të mos ndërhyjë në garën për FSHF! (por harron se…)

Bashkim Fino nuk ka dilema se gara me Armando Dukën është politike dhe jo sportive. Këtë të premte ai ka bërë një koment në rrjetet …

Bëri autogol/ Arrestohet pas 24 vitesh urdhëruesi i vrasjes së Eskobar (VIDEO)

Është vënë në pranga pas 24 vitesh urdhëruesi i vrasjes së Andres Eskobar, futbollisti i kombëtares së Kolumbisë. Ai u vra më 2 korrik 1994, …

Hala: Duka e Fino të fuqishëm mediatikisht, por votohet platforma dhe jo emri

Shpëtim Hala, kandidati i tretë zyrtar për kreun e FSHF-së deaklaroi se e sheh veten si kandidatin më të të fortë në garë. Për Armando …

Ed Sheeran zbulon vajzën që i dedikon “Perfect” (Foto)

Ed Sheeran sapo ka shpallur fejesën me të dashurën e tij, Cherry Seaborn. Në një postim, këngëtari ka zbuluar që ai është fejuar me Seaborn …

Pas sondazhit të “Unilad” Jim Carrey fiton çmimin si aktori më i mirë

Jim Carrey është votuar si aktori më i mirë i komedisë i të gjitha kohërave nga një sondazh i kryer nga Unilad për 10 aktorët më …

Lind Islami dhe Venera Lumani realizojnë piruetën epike (Video)

Venera Lumani dhe Lind Islami përbëjnë një prej çifteve më të dashur në showbizin shqiptar. Lidhja e tyre filloi shumë vite më parë me njohjen …

Risia më e re nga bashkëpunimi “Whatsapp-Youtube”

Po vrisni mendjen sesi mund ti hapni videot e YouTube nga chati kur jeni duke folur me dikë në WhatsApp? Ja ku erdhi edhe zgjidhja. …

Si të hiqni “Active Mode” në Instagram

Dalëngadalë të gjitha rrjetet sociale po bëhen njëlloj, sidomos ato të cilat janë nën pronësinë e Marc Zuckerberg. Dashur pa dashur jemi bërë të varur …

4 shenjat se atij i intereson vetëm t’ju çojë në shtrat

Ekspertët ju këshillojnë të keni parasysh disa sekrete që do t’ju ndihmojnë të kuptoni një mashkull, nëse ju do vetëm për seks, apo për diçka …
Kthehu